Finanse osobiste

Polecane

24 karatowe złoto w sztabkach i monetach

Mogłoby to dotyczyć pozyskania walut, lecz również należy zadbać o to, by mieć rzeczy fizyczne, gdyż wpisy komputerowe (np. certyfikaty) to rzecz złudna, bo nadaje się co najwyżej na handel krótkoterminowy. Za to własność prywatna jak samochód - to zawsze prezentuje jakąś wartość, a do tego są to składniki niezbędne do przeżycia (miejsce zamieszkania).

Złoto w sztabkach bywa minimalnie tańsze od monet lokacyjnych. W ramach samych ekspertów od nabycia bywają odmienne zdania, gdy chodzi o najpopularniejszą w świecie monetę bulionową: Krugerrand. Oprócz rozpoznawalności największą jej pozytywną cechą bywa odporność mechaniczna (na zużycie, w sytuacji gdy moneta taka ma być środkiem płatniczym), ponieważ jest ona utwardzana dodatkiem miedzi. Jest to bilon ze złota 22 karatowego, pozostałe powyżej sygnalizowane typy są z litego złota, czyli takiego o 24 karatach.

24 karatowe złoto wysokiej próby

W tym miejscu powinno się zaznaczyć: cechą charakterystyczną jest fakt, iż poszczególne mają jedną uncję czystego złota, zatem Krugerrand jest po prostu cięższa niż wartość 1oz.

Ważnych może być kilka parametrów, gdy już wyselekcjonowaliśmy konkretny typ monety. Opinie w sieci na temat handlarza, dodatkowo czy dostawa będzie typu "natychmiastowa" czy długoterminowa. Za natychmiastową należy uznać kilka dni roboczych - po prostu powinni mieć zamawiany produkt na stanie w magazynie w trakcie sprzedaży. Więcej w poradniku http://grzegorzdeuter.pl/jak-inwestowac-w-zloto-i-srebro-czesc-2/

Należy brać pod rozwagę możliwość spotkania podróbek, z tego powodu nie cena powinna być kluczowa przy nabyciu. Tylko dobra opinia o dilerze, renoma samego złotego kruszczu. Przyjmuje się, że im mniejsza sztabka, tym trudniej uzyskać jej podróbkę (w duże sztabki potrafią oszuści do środka wmontować pręty wolframu cechujące się podobnym ciężarem właściwym do złota). Dlatego nie powinno się przekraczać wagi jednej uncji. Zdecydowanie Trudniej podrobić bilon niż złotą sztabkę.

Jak więc zadbać o własny majątek finansowy? W pierwszym kroku ustalić, jaki fragment ma zostać zamrożony na wiele lat, pozostałą kwotę powinno się zagospodarować na różny sposób (obligacje). Następnie można podzielić pieniądze przeznaczone na złoto w ustalonych proporcjach. W trakcie podziału 20% powinno się przeznaczyć na srebrne monety 1oz, tu sugerowane są monety oznaczone jako: Wiener Philharmoniker.