Finanse osobiste

Najlepsze jagody acai pochodzące z Amazonii

Kiedy zachodni świat zdecydował się zbadać ten niewielki, drobny owoc, to okazało się, iż jest on kopalnią składników odżywczych, minerałów i witamin. Mało można znaleźć owoców, jakie poszczycić się będą mogły tak dużą ich zawartością, trudno się więc dziwić, że dość szybko zyskały światową sławę. Niewielkie jagody Acai zawierają dużą ilość węglowodanów, białka i błonnika, ale oprócz standardowych składników mają również antyoksydanty i polifenyle - a są to związki ogromnie pożyteczne dla naszych organizmów. Polifenyle pomagają w pracy układu sercowo-naczyniowego, a antyoksydanty neutralizują wolne rodniki, zabezpieczając dzięki temu przed ich bardzo niekorzystnym wpływem na nasze organizmy.

Dziś wyroby zawierające jagody Acai oferowane są większości krajów, a najpopularniejszym ich rodzajem są soki. Zażywać je można tak naprawdę codziennie i są doskonałym uzupełnieniem zwykłego odżywiania, ponieważ zawierają praktycznie wszystkie cenne substancje, jakie się znajdują w świeżej jagodzie. Soki sprzedawane we wszystkich lepszych sklepach nie zawierają żadnych dodatków słodzących oraz konserwantów, tak więc będą posiadać takie same właściwości dla zdrowia, jak pozostałe sprzedawane preparaty zrobione z jagód Acai.

kosz pełen owoców acai

O dobroczynnym wpływie owoców Acai na serce, naczynia krwionośne oraz profilaktykę nowotworową wspominane było wcześniej, ale to jedynie drobna część ich zadziwiających właściwości. Mają one dużą ilość witamin z grupy B, E i C, nienasyconych kwasów tłuszczowych, jakie są konieczne do właściwej pracy naszego mózgu oraz składników mineralnych. Zawartość takiej różnorodności substancji podnosi również odporność i pobudza organizm do walki z dolegliwościami.

Dla wielu ludzi niezwykle wartościowa będzie również rola wspomagająca odchudzanie - sok z owoców acai oczyszcza organizm z niebezpiecznych związków i działa oczyszczająco, przez co świetnie pomaga przy utracie wagi, jest jednocześnie smaczny. Więcej na blogu GrzegorzDeuter.